Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

LOTOS

Header
 • Zarząd LOTOS Asfalt w pełnym składzie
  Ogólne 2018-01-04 Zarząd LOTOS Asfalt w pełnym składzie

  Cezary Godziuk został powołany na stanowisko prezesa Zarządu LOTOS Asfalt przez Radę Nadzorczą spółki i pełni tę funkcję od 29 grudnia 2017 r. W Zarządzie LOTOS Asfalt od 20 listopada ub.r. zasiada również Marek Zdrojewski, wiceprezes ds. finansowych.

  wiecej
 • Aktualizacja oferty produktowej
  Ogólne 2018-01-01 Aktualizacja oferty produktowej

  Informujemy, że dnia 31 grudnia 2017 roku z bieżącej oferty firmy wycofano asfalt wielorodzajowy UNIBIT. Z początkiem 2018 roku został on również usunięty z cennika publikowanego na stronie www.lotosasfalt.pl.

  wiecej
 • Cicha nawierzchnia z MODBIT HiMA
  Ogólne 2017-12-05 Cicha nawierzchnia z MODBIT HiMA

  Asfalt MODBIT HiMA wyprodukowany w LOTOS Asfalt został zastosowany w listopadzie w trakcie realizacji drogi ekspresowej S-51 na odcinku Olsztyn-Olsztynek. Energopol Szczecin – główny wykonawca inwestycji – wykorzystał asfalt z rafinerii w Gdańsku do budowy tzw. cichej nawierzchni.

  wiecej
 • Długowieczny asfalt na drodze ekspresowej S7
  Ogólne 2017-11-27 Długowieczny asfalt na drodze ekspresowej S7

  LOTOS Asfalt dostarcza asfalty nowej generacji do budowy odcinka S7 Miłomłyn-Olsztynek. Projekt realizuje firma Budimex SA, która jest wykonawcą obwodnicy Ostródy w ciągu drogi ekspresowej S7. Do wykonania nawierzchni drogi zostanie zastosowany asfalt modyfikowany MODBIT HiMA, dzięki któremu nawierzchnia zyska wyjątkową odporność na spękania i wytrzymałość na koleinowanie.

  wiecej
 • Bezpieczny pobór próbek lepiszczy asfaltowych
  Ogólne 2017-09-08 Bezpieczny pobór próbek lepiszczy asfaltowych

  Asfalty w postaci stałej nie są klasyfikowane jako substancje niebezpieczne, ale ze względu na wysokie temperatury przechowywania, przeładunku i przewozu asfaltów przy pracy z nimi występują pewne zagrożenie oparzeń termicznych. Dlatego bardzo ważna jest bezpieczna praca z asfaltami w całym łańcuchu dostaw.

  wiecej
 • Asfalty LOTOSU na wileńskim lotnisku
  Wybierz kategorię 2017-08-24 Asfalty LOTOSU na wileńskim lotnisku

  Pod koniec zeszłego tygodnia zakończyła się rekonstrukcja pasa startowego o długości 2.515 m portu lotniczego w Wilnie. Do modernizacji nawierzchni spółka LOTOS Asfalt dostarczyła w 10 dni ponad 2 tys. ton najbardziej zawansowanych technologicznie asfaltów modyfikowanych MODBIT 45/80-55. Inwestycję zrealizowała łotewska firma ACB A/S.

  wiecej
 • Asfalty LOTOSU wzmocnią dno DCT
  Działalność handlowa 2017-06-12 Asfalty LOTOSU wzmocnią dno DCT

  Asfalty drogowe, produkowane i sprzedawane przez LOTOS Asfalt, znajdziemy na większości dróg w całej Polsce. Jednak zupełną nowością jest zastosowanie ich w mieszance mineralno-asfaltowej wzmacniającej dno basenu terminala DCT2 w Gdańsku. Ten nowatorski, jak na polskie warunki, projekt zrealizowały wspólnie spółki: Besix, NDI, Masfalt z Grupy CRH oraz LOTOS Asfalt.

  wiecej
 • „Orły” Wprost dla LOTOS Asfalt
  Ogólne 2017-06-02 „Orły” Wprost dla LOTOS Asfalt

  LOTOS Asfalt otrzymał nagrodę tygodnika Wprost. „Orły”, bo o nich mowa, przyznawane są przedsiębiorstwom, które wnoszą szczególny wkład w rozwój gospodarek poszczególnych regionów i całej Polski.

  wiecej
 • LOTOS Asfalt na targach Autostrada-Polska 2017
  Ogólne 2017-05-30 LOTOS Asfalt na targach Autostrada-Polska 2017

  Mnóstwo nowoczesnych maszyn do budowy i utrzymania dróg, ciekawe rozwiązania technologiczne i wiele ciekawych rozmów – tak w skrócie podsumować można XXIII Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego, które odbyły się w dniach 9-11 maja w Kielcach. Targi odwiedziło ponad 14 tysięcy gości. Nie zabrakło na nich oczywiście oferty spółki LOTOS Asfalt – jednego z głównych dostawców asfaltów i emulsji drogowych w Polsce.

  wiecej
 • MODBIT HiMA – nawierzchnia nie do zdarcia
  Ogólne 2017-05-25 MODBIT HiMA – nawierzchnia nie do zdarcia

  Wysokomodyfikowane asfalty HiMA są coraz częściej stosowane na polskich drogach. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach rozpoczął już korzystanie z tych zaawansowanych technologicznie produktów asfaltowych na dużą skalę w remontach i budowie nowych dróg. Asfalty te charakteryzują się dużo lepszymi właściwościami niż tradycyjne lepiszcza. Badania parametrów powiązanych funkcjonalnie asfaltów wykonane przez LOTOS Asfalt dowodzą wysokiej jakości asfaltów MODBIT HiMA. Udział wszystkich rodzajów asfaltów modyfikowanych w inwestycjach drogowych w Polsce sięga obecnie ponad 20%.

  wiecej