Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

LOTOS

Header
 • Asfalty LOTOSU wzmocnią dno DCT
  Działalność handlowa 2017-06-12 Asfalty LOTOSU wzmocnią dno DCT

  Asfalty drogowe, produkowane i sprzedawane przez LOTOS Asfalt, znajdziemy na większości dróg w całej Polsce. Jednak zupełną nowością jest zastosowanie ich w mieszance mineralno-asfaltowej wzmacniającej dno basenu terminala DCT2 w Gdańsku. Ten nowatorski, jak na polskie warunki, projekt zrealizowały wspólnie spółki: Besix, NDI, Masfalt z Grupy CRH oraz LOTOS Asfalt.

  wiecej
 • „Orły” Wprost dla LOTOS Asfalt
  Ogólne 2017-06-02 „Orły” Wprost dla LOTOS Asfalt

  LOTOS Asfalt otrzymał nagrodę tygodnika Wprost. „Orły”, bo o nich mowa, przyznawane są przedsiębiorstwom, które wnoszą szczególny wkład w rozwój gospodarek poszczególnych regionów i całej Polski.

  wiecej
 • LOTOS Asfalt na targach Autostrada-Polska 2017
  Ogólne 2017-05-30 LOTOS Asfalt na targach Autostrada-Polska 2017

  Mnóstwo nowoczesnych maszyn do budowy i utrzymania dróg, ciekawe rozwiązania technologiczne i wiele ciekawych rozmów – tak w skrócie podsumować można XXIII Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego, które odbyły się w dniach 9-11 maja w Kielcach. Targi odwiedziło ponad 14 tysięcy gości. Nie zabrakło na nich oczywiście oferty spółki LOTOS Asfalt – jednego z głównych dostawców asfaltów i emulsji drogowych w Polsce.

  wiecej
 • MODBIT HiMA – nawierzchnia nie do zdarcia
  Ogólne 2017-05-25 MODBIT HiMA – nawierzchnia nie do zdarcia

  Wysokomodyfikowane asfalty HiMA są coraz częściej stosowane na polskich drogach. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach rozpoczął już korzystanie z tych zaawansowanych technologicznie produktów asfaltowych na dużą skalę w remontach i budowie nowych dróg. Asfalty te charakteryzują się dużo lepszymi właściwościami niż tradycyjne lepiszcza. Badania parametrów powiązanych funkcjonalnie asfaltów wykonane przez LOTOS Asfalt dowodzą wysokiej jakości asfaltów MODBIT HiMA. Udział wszystkich rodzajów asfaltów modyfikowanych w inwestycjach drogowych w Polsce sięga obecnie ponad 20%.

  wiecej
 • Jeśli budować drogi, to tylko z LOTOS Asfalt
  Działalność handlowa 2017-05-22 Jeśli budować drogi, to tylko z LOTOS Asfalt

  W środę, 24 maja na Politechnice Gdańskiej, w ramach Pomorskiego Festiwalu Nauki, odbędzie się pokaz „Jak budować lepsze drogi i autostrady?”. W wydarzeniu weźmie udział m in. spółka LOTOS Asfalt.

  wiecej
 • HiMA i MODBIT CR na ulicach Warszawy
  Ogólne 2017-05-21 HiMA i MODBIT CR na ulicach Warszawy

  W maju na ulicach Warszawy jednocześnie realizowano dwie inwestycje z zastosowaniem naszych produktów. Do remontu ulicy Radzymińskiej zastosowano zaawansowany technologicznie asfalt HiMA, zaś na ulicy Drewny zalecany do budowy cichych nawierzchni MODBIT CR.

  wiecej
 • Projekt EFRA przekroczył półmetek
  EFRA 2017-03-03 Projekt EFRA przekroczył półmetek

  Zaawansowanie całego Projektu EFRA, czyli budowy wielkiego kompleksu instalacji w rafinerii Grupy LOTOS, przekroczyło półmetek uwzględniając projektowanie, dostawy i prace budowlano-montażowe. Potężny dźwig ustawił na fundamentach i konstrukcjach żelbetowych największe oraz najcięższe aparaty, w tym m.in.: dwa reaktory instalacji koksowania DCU (ważące 240 ton każdy) i kolumnę destylacji hydrowaksu (ważącą 300 ton). Zakończyła się spektakularna operacja Projektu EFRA, tzw. heavy lifting. Przy budowie instalacji pracują głównie polscy pracownicy.

  wiecej
 • Zakończyły się prace remontowe w LOTOS Asfalt
  Ogólne 2017-02-27 Zakończyły się prace remontowe w LOTOS Asfalt

  W dniu 27 lutego zakończył się trwający od grudnia zeszłego roku postój remontowy w LOTOS Asfalt. Zaplanowanej przerwy w pracach nie odczuli klienci naszej firmy, którzy w tym okresie mogli zamawiać wszystkie produkty asfaltowe.

  wiecej
 • Bezpieczeństwo produkcji
  Ogólne 2017-02-14 Bezpieczeństwo produkcji

  Jaki wpływ na stabilność mieszanek mineralno--asfaltowych ma wybór odpowiedniego lepiszcza? Na ten temat z Adamem Wojczukiem, dyrektorem strategii rozwoju LOTOS Asfalt, rozmawia Anna Krawczyk.

  wiecej
 • Asfalty WMA - Bezpieczne i ekologiczne drogi rowerowe
  Ogólne 2016-09-13 Asfalty WMA - Bezpieczne i ekologiczne drogi rowerowe

  Kultura rowerowa w Polsce rozkwita. Codziennością stał się widok rodzin korzystających z uroków weekendowych przejażdżek i rowerzystów w garniturach  zmierzających do biur. Rower jest dziś nie tylko sposobem na aktywny wypoczynek czy trening, ale i doskonałą alternatywą dla transportu publicznego. 

  wiecej