logo

Grupa LOTOS rozpoczęła proces wyboru zespołu zarządzającego, z którym planuje uruchomić fundusz Corporate Venture Capital (dalej: CVC) o szacowanej wartości 40-50 mln EUR. 

Ogólne

Grupa LOTOS rozpoczęła proces wyboru zespołu zarządzającego, z którym planuje uruchomić fundusz Corporate Venture Capital (dalej: CVC) o szacowanej wartości 40-50 mln EUR. 

Zakończenie procesu wyboru zespołu zarządzającego planowane jest na połowę 2018 roku. Kolejnym krokiem będzie złożenie przez Grupę LOTOS oraz wybrany, niezależny zespół zarządzający wspólnej aplikacji w Polskim Funduszu Rozwoju tak, żeby uruchomienie funduszu CVC nastąpiło w drugiej połowie bieżącego roku.

Zgłaszać można się do 6 marca br. Więcej informacji w dokumentach opublikowanych za pośrednictwem platformy zakupowej dostępnych pod adresem  http://bit.ly/2nZ5dLo.

Wierzę, że profesjonalnie zarządzany fundusz CVC w połączeniu z doświadczeniem oraz bogatą wiedzą ekspercką pracowników Grupy Kapitałowej LOTOS pozwoli w pełni wykorzystać potencjał płynący z efektywnej współpracy firmy przemysłowej ze start-upami. Dla sukcesu przedsięwzięcia kluczowa będzie rola infrastruktury technologicznej i laboratoryjnej spółki, którą LOTOS wykorzysta m.in. do prowadzenia testów wdrożeniowych – mówi Mateusz Aleksander Bonca, wiceprezes Zarządu ds. Strategii i Rozwoju Grupy LOTOS S.A.

Rozpoczęcie procesu wyboru zespołu poprzedziły otwarte konsultacje rynkowe w kraju i za granicą. Spółka informowała o tym w grudniu na swoim firmowym profilu na portalu społecznościowym LinkedIn. W ramach konsultacji dedykowany przedsięwzięciu zespół LOTOSu przeprowadził rozmowy z menadżerami zarządzającymi funduszami typu venture capital lub private equity.

Utworzenie funduszu wspierającego wdrażanie innowacji jest jedną z inicjatyw rozwojowych, wskazaną w Strategii Grupy LOTOS S.A. na lata 2017-2022.

LOTOS to polska grupa kapitałowa, której działalność ma strategiczne znaczenie dla krajowego i europejskiego bezpieczeństwa w sektorze energii oraz polskiej gospodarki. LOTOS wydobywa gaz ziemny i ropę naftową w Polsce, Norwegii oraz na Litwie. Należy do niego, zlokalizowana w Gdańsku, jedna z najnowocześniejszych europejskich rafinerii, gdzie surowiec przerabiany jest głównie na wysokiej jakości paliwa, w tym paliwa premium – LOTOS Dynamic. LOTOS to także sieć blisko 500 stacji paliw dogodnie zlokalizowanych przy autostradach i drogach ekspresowych, we wszystkich aglomeracjach i wielu miejscowościach na terenie całego kraju. LOTOS zaopatruje w paliwa blisko 1/3 rynku w Polsce. LOTOS to także czołowy producent asfaltów drogowych, olejów silnikowych oraz smarów do samochodów, samolotów, pociągów, statków, a nawet pojazdów techniki wojskowej.

Udostępnij