Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

LOTOS

Header
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Ogólne 2018-03-16
LOTOS Asfalt na targach w Berchtesgaden

LOTOS Asfalt był uczestnikiem na jednym z największych i najważniejszych wydarzeń w branży asfaltowej w Niemczech – Deutsche Asphalttage (Niemieckie Dni Asfaltu ). Podczas konferencji spółka promowała produkty oraz zacieśniała relacje z klientami.

Na przełomie lutego i marca w Berchtesgaden odbyły się Niemieckie Dni Asfaltu. Jest to główne i największe wydarzenie przeznaczone dla grona skupionego wokół Niemieckiego Związku Asfaltowego (DAV), będącego organizatorem kongresu i wystawy związanej z przemysłem asfaltowym (www.asphalt.de). Były to XIX Niemieckie Dni Asfaltu.

Wiodącym tematem części merytorycznej konferencji była dekarbonizacja ruchu drogowego, co wymaga połączenia sił producentów materiałów budowlanych, firm wykonawczych i IT. Równie ważnym tematem był recycling mma i jego ponowne zastosowanie, które zwiększa się w Niemczech rok do roku o ponad 14 mln t.

W wydarzeniu wziął udział niemiecki minister transportu landu Badeni-Wirtembergii Winfried Hermann oraz Rainer Bomba, sekretarz stanu w Ministerstwie Transportu i Infrastruktury Cyfrowej,

– Do 2030 będą wykonane lub rozpoczęte w Niemczech ponad 1300 projekty drogowe o łącznej wartość 131 mld EUR – mówił Rainer Bomba, który przemawiał podczas inauguracji imprezy.

 

LOTOS Asfalt wziął udział w Niemieckich Dniach Asfaltu jako wystawca po raz piąty. Podczas tego wydarzenia nasza firma znalazła się w gronie najważniejszych podmiotów branży asfaltowej w tym producentów asfaltu, emulsji asfaltowych, zakładów produkcyjnych mieszanek mineralno- asfaltowych oraz laboratoriów – łącznie ponad 90 różnych organizacji.

 Na stoisku LOTOS Asfalt mogliśmy spotkać się i rozmawiać z najważniejszymi uczestnikami rynku oraz z nowymi potencjalnymi klientami – mówi Adam Ciołkowski, dyrektor ds. handlowych LOTOS Asfalt.  Ważnymi uczestnikami targów byli również przedstawiciele administracji państwowej, którym przedstawiliśmy naszą firmę – dodał.

LOTOS Asfalt ponownie zaprezentował się na jak najwyższym poziomie z jasnym przekazem, że jesteśmy i będziemy lojalnym i zaufanym partnerem dla branży budownictwa drogowego w Niemczech.

LOTOS Asfalt powstała w Gdańsku. W czerwcu 2004 roku przejęła pracowników i aktywa asfaltowe rafinerii w Jaśle, a w lipcu 2005 r. kupiła wydział asfaltowy dawnej rafinerii w Czechowicach-Dziedzicach. Dziś spółka dysponuje trzema zakładami produkcyjnymi. Jest czołowym producentem asfaltów drogowych klasycznych i modyfikowanych które dostarcza klientom zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Udostępnij