logo

W ramach programu Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM powstanie nowy ośrodek dla młodych sportowców. Zawodnicy będą trenować w Czechowicach-Dziedzicach w woj. śląskim, gdzie działa spółka LOTOS Terminale zajmująca się magazynowaniem i dystrybucją paliw na terenie całego kraju. W sumie w ramach programu PPzL funkcjonować będzie już 16 ośrodków.

Ogólne

W ramach programu Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM powstanie nowy ośrodek dla młodych sportowców. Zawodnicy będą trenować w Czechowicach-Dziedzicach w woj. śląskim, gdzie działa spółka LOTOS Terminale zajmująca się magazynowaniem i dystrybucją paliw na terenie całego kraju. W sumie w ramach programu PPzL funkcjonować będzie już 16 ośrodków.

Otwarcie ośrodka odbyło się we wtorek 21 maja 2019 r. w Czechowicach-Dziedzicach. Umowę podpisali (na zdjęciu od lewej): Tomasz Bocheński, Prezes Zarządu Akademii Piłkarskiej LG, Jarosław Wittstock, Wiceprezes Zarządu Grupy LOTOS ds. korporacyjnych oraz Tomasz Dyrda, Prezes UMKS „Trójka” Czechowice-Dziedzice.

Czechowice1

W wydarzeniu wziął także udział Stanisław Szwed, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Później młodzi zawodnicy z drużyny UMKS „Trójka” Czechowice-Dziedzice zaprezentowali swoje umiejętności podczas treningu pokazowego.

Mecz_cz1

Kuźnia talentów

Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM to program upowszechniania piłki nożnej wśród najmłodszych. Nie koncentruje się jedynie na wyszukiwaniu największych talentów – z predyspozycjami do zawodowego sportu – ale obejmuje też tych, którzy chcą grać w piłkę na poziomie amatorskim, po prostu dla przyjemności.

Treningiem objętych jest ponad 3500 młodych piłkarzy – chłopców i dziewcząt. Nad prawidłowym rozwojem zawodników czuwa ponad 120 trenerów. Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM to też szkolenia, zakup sprzętu treningowego i sportowego, wyjazdy na obozy i stypendia sportowe dla zawodników oraz ujednolicenie systemu szkoleniowego. Jednym z koordynatorów jest Paweł Janas, były piłkarz i selekcjoner reprezentacji Polski.

Mecz_cz2

Do tej pory w ramach programu funkcjonowało 14 ośrodków w formie klubów partnerskich oraz – jako 15. ośrodek – Akademia Piłkarska LG, która jest jednocześnie operatorem programu. Dzieci i młodzież trenują w Białymstoku, Bytowie, Chojnicach, Elblągu, gminie Pruszcz Gdański, Kartuzach, Gdańsku-Kokoszkach, Krokowej, Luzinie, Malborku, Nowym Dworze Gdańskim, Słupsku, Starogardzie Gdańskim, Ustce i Gdańsku (w ramach APLG). Teraz dołączą do nich młodzi zawodnicy z Czechowic-Dziedzic.

Mecz_cz3

Co ciekawe, w programie Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM jest około 150 dziewcząt. Najwięcej z nich gra w Gdańsku. W większości ośrodków trenują z chłopcami, ale między innymi w Chojnicach, Bytowie czy właśnie Gdańsku działają drużyny typowo żeńskie.

Najbardziej utalentowani zawodnicy i zawodniczki docelowo mają trafiać do młodzieżowych reprezentacji województw, młodzieżowych reprezentacji Polski i zawodowych klubów piłkarskich. I to się udaje.

Czechowice2

Grupa LOTOS od lat wspiera polski sport. Programy, których misją jest nie tylko zdobywanie umiejętności, ale także kształtowanie postawy prozdrowotnej i patriotycznej, są dla nas bardzo ważne. Zależy nam na inwestowaniu w młodzież, bo to w przyszłości przynosi wszystkim wymierne korzyści. Wiemy, że program ten okazał się sukcesem. Wielu zawodników dostało powołania, chociażby do młodzieżowych reprezentacji Polski. Cieszę się, że do programu PPzL dołączą dzieci z Czechowic-Dziedzic, gdzie mamy wielu oddanych pracowników – mówi Jarosław Wittstock, Wiceprezes Zarządu Grupy LOTOS ds. Korporacyjnych.

Równo rok temu otwieraliśmy ośrodek na Podlasiu, a dziś dołączamy do Programu kolejny region Polski. Województwo śląskie zawsze słynęło z dobrego szkolenia piłkarzy i wierzę, że dzięki Piłkarskiej Przyszłości z LOTOSEM dzieci z Czechowic-Dziedzic będą mogły trenować według sprawdzonego program szkolenia. Działania, które od lat podejmujemy wspólnie z Grupą LOTOS, przynoszą już konkretne efekty. Nasi wychowankowie zaczynają debiutować w zespołach seniorskich najwyższych klas rozgrywkowych. Wierzę, że za kilka lat głośno będzie również o zawodnikach Programu szkolonych przez nas na południu Polski – dodaje Tomasz Bocheński, Prezes Zarządu Akademii Piłkarskiej LG.

Mecz_cz4

LOTOS wspiera piłkę nożną

W 2018 roku Grupa LOTOS oraz Polski Związek Piłki Nożnej podpisały umowę, na mocy której spółka nie tylko pozostaje Głównym Sponsorem Reprezentacji Polski w piłce nożnej, ale także Głównym Sponsorem Reprezentacji Polski U-21 i – co jest nowością – Głównym Sponsorem Reprezentacji Polski Kobiet. LOTOS będzie wspierał rozwój polskiej piłki nożnej do końca 2022 r.

Spółka od lat jest ambasadorem polskiego sportu. Oprócz piłkarzy, wspiera także m.in. Polski Związek Narciarski, sporty motorowe, coroczny wyścig kolarski Tour de Pologne czy Akademicki Związek Sportowy i Akademicką Reprezentację Polski startującą w imprezach międzynarodowych.

Więcej o programie Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM na stronie: http://www.pilkalotos.pl.

***

LOTOS to polska grupa kapitałowa, której działalność ma strategiczne znaczenie dla krajowego i europejskiego bezpieczeństwa w sektorze energii oraz polskiej gospodarki. LOTOS wydobywa gaz ziemny i ropę naftową w Polsce, Norwegii oraz na Litwie. Należy do niego, zlokalizowana w Gdańsku, jedna z najnowocześniejszych europejskich rafinerii, gdzie surowiec przerabiany jest głównie na wysokiej jakości paliwa, w tym paliwa premium – LOTOS Dynamic.

LOTOS to także sieć blisko 500 stacji paliw, dogodnie zlokalizowanych przy autostradach i drogach ekspresowych, we wszystkich aglomeracjach i wielu miejscowościach na terenie całego kraju. LOTOS, jako sprzedawca detaliczny i hurtowy, zaopatruje w paliwa blisko 1/3 polskiego rynku. Zajmuje też pozycję drugiego przewoźnika kolejowego w kraju. LOTOS to także czołowy producent asfaltów drogowych, olejów silnikowych oraz smarów do samochodów, samolotów, pociągów, statków, a nawet pojazdów techniki wojskowej.

Udostępnij