Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

logo

Medal dla asfaltów HiMA

Jury targów Autostrada Polska nagrodziło spółkę LOTOS Asfalt medalem za wprowadzenie z powodzeniem na polski rynek tzw. asfaltów bardzo wysokomodyfikowanych HiMA (z ang. Highly Modified Asphalt), które są wykorzystywane m.in. w trakcie budów tzw. nawierzchni długowiecznych (z ang. Stone Mastix Asphalt). Trwałość nawierzchni drogowych jest bardzo istotna w dobie wzrastającego natężenia ruchu na autostradach krajów uprzemysłowionych. Wzrastający ruch samochodowy wpływa na szybsze zużycie nawierzchni dróg, kierowcy jednocześnie oczekują, że ruch na drogach będzie płynny i skróci się czas remontów i związanych z nimi postojów. Rozwiązanie tych problemów stanowi właśnie budowa nawierzchni długowiecznych na bazie asfaltów wysokomodyfikowanych. Żywotność tych nawierzchni wynosi co najmniej 50 lat a ich zastosowanie znacznie zmniejsza koszty utrzymania nawierzchni drogowej oraz skraca czas oddania drogi do ruchu.

Wyróżnienie za aranżację stoiska targowego na Międzynarodowych Targach Infrastruktury.

Indywidualny oraz nowoczesny charakter stoiska LOTOS Asfalt został zauważony nie tylko przez zwiedzających, ale również przez organizatorów targów, którzy przyznali spółce wyróżnienie za oryginalny i nowatorski sposób aranżacji wystawienniczej. Projektując zabudowę targową w Kielcach, LOTOS Asfalt postawił nacisk na komunikację właściwości asfaltów bardzowysokomodyfikowanych MODBIT HiMA, jako nowoczesnych produktów do wymagających zastosowań. Hasłem reklamowym „MODBIT HiMA, Asfalty nowej generacji” promowane są jedne z najbardziej zaawansowanych technologicznie asfaltów.